Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Części do roweru

Sprawdzone opony rowerowe 28 cali

Sprawdzone opony rowerowe 28 cali

Opony rowerowe 28 cali można kupić w renomowanym sklepie internetowym. Dostępne są w przystępnej cenie, jednak wiele w tej kwestii zależy od konkretnego producenta.

Dobre opony 28 cali

Rowery trekkingowe oraz crossowe uznawane są za najbardziej uniwersalne typy rowerów dostępnych na rynku. Przede wszystkim pozwalają cieszyć się względnie niskimi oporami toczenia na szosach. Świetnie spisują się w miastach oraz pozwalają na zjechanie z asfaltu na utwardzone drogi leśne bądź szutry. Takie konstrukcje swoją popularność zawdzięczają też cenie. Żeby jazda na rowerze była bezpieczna i odbywała się bez niemiłych niespodzianek, trzeba dokupić dobrej jakości opony rowerowe. Często poszukiwane są w rozmiarze 28 cali.

Opony rowerowe 28 cali

opony rowerowe 28 cali

Przeważnie koła w rowerach trekkingowych oraz crossowych mają rozmiar 28 cali. Opony do nich powinny być zrobione z wytrzymałego materiału. Celem jest jazda nie tylko po asfalcie, ale też po żwirze czy drogach nieutwardzonych. Opony w rozmiarze 28 cali oznaczane są też symbolem 700C. Wyjątkową uwagę w czasie doboru tych opon trzeba zwrócić na szerokość. Specjaliści wskazują na to, że im opona szersza, tym więcej komfortu w czasie jazdy może zaoferować. Jej balon ma większą objętość, co przekłada się przede wszystkim na lepszą amortyzację. Ponadto będzie mniejsze ryzyko złapania gumy, co jest bardzo istotne. Na szeroką oponę 28 cali najlepiej postawić wtedy, gdy dużo jeździ się po bezdrożach. Wtedy zapewniona zostanie lepsza trakcja. W przypadku, gdy celem jest tylko jazda po mieście oraz szosach, można postawić śmiało na opony o mniejszej szerokości. Opony rowerowe 28 cali najlepiej zakupić od renomowanego producenta, gdyż zawsze ich jakość powinna być na pierwszym miejscu. Dobre opony tego typu powinny posłużyć przez więcej niż jeden sezon. Powinny być wytrzymałe.

Udostępnij

O autorze