Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Odzież i akcesoria

Czym charakteryzują się rękawiczki damskie na rower?

Czym charakteryzują się rękawiczki damskie na rower?

Rękawiczki na rower to jeden z najbardziej potrzebnych elementów wyposażenia. Mają one za zadanie chronić dłonie podczas upadku, a także zapewniać komfort podczas jazdy rowerem. Podczas chłodniejszych pór roku, rękawiczki na rower zapewniają również komfort termiczny. Można wyróżnić kilka głównych rodzajów rękawiczek, czyli rękawiczki krótkie, długie oraz zimowe. Każdy rodzaj rękawiczek odznacza się specjalnymi cechami i przeznaczony jest do jazdy w konkretnych warunkach. W tym artykule dowiesz się, czym różnią się poszczególne rodzaje rękawiczek oraz czy rękawiczki damskie na rower różnią się od rękawiczek męskich.

Podstawowe rodzaje rękawiczek na rower

Każdy zawodowy kolarz powinien posiadać rękawiczki na rower. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej istotnych elementów wyposażenia, bez którego pokonywanie dłuższych dystansów rowerem mogłoby być dość uciążliwe. Rękawiczki na rower skonstruowane są w taki sposób, aby zapewnić dobre wyczucie kierownicy, nie tracąc przy tym swoich właściwości ochronnych.

Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje rękawiczek: krótkie, długie oraz zimowe. Te dwa pierwsze rodzaje stosowane są głównie latem, wiosną oraz wczesną jesienią. Jeśli chodzi o rękawiczki krótkie, przeznaczone są one przede wszystkim do jazdy latem, kiedy temperatura jest naprawdę wysoka. Mają one odsłonięte palce, dzięki czemu dłonie mniej się pocą. Nadal jednak posiadają one odpowiednie właściwości ochronne.

Rękawiczki długie oraz zimowe przeznaczone są do jazdy w nieco trudniejszych warunkach. Te dwa rodzaje rękawiczek są dość podobne, z tą różnicą, że rękawiczki zimowe wykonane są z materiału, który zapewnia komfort termiczny.

Rękawiczki damskie – czy różnią się od męskich?

Tak naprawdę rękawiczki damskie różnią się od męskich tylko rozmiarem oraz kolorystyką. Mają one dokładnie takie samo zastosowanie i występują w tych samych wersjach. Rękawiczki na rower są uniwersalne, co oznacza, że z rękawiczek męskich mogą również korzystać kobiety, jeśli tylko rozmiar rękawiczki jest odpowiedni.

Udostępnij

O autorze