Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Ciekawe modele rowerów MTB

Ciekawe modele rowerów MTB

Rowery MTB ewoluowały z biegiem czasu i mają teraz szeroką gamę rozmiarów, kształtów i funkcji. Pierwszy rower górski został zbudowany na początku lat 70. przez Gary’ego Fishera.

Atrakcyjność rowerów górskich

Rower przeznaczony do jazdy w terenie. Ma lekką ramę i koła z niskociśnieniowymi oponami, które z łatwością trzymają się terenu. Rama wykonana jest ze stopu aluminium lub materiałów kompozytowych z włókna węglowego. Najpopularniejszym typem rowerów MTB są hardtaile, które mają widelec amortyzowany z przodu i nie mają tylnego zawieszenia. Dzięki temu są lżejsze niż inne typy rowerów MTB, a jednocześnie z łatwością radzą sobie w trudnym terenie.

Rowery Mtb (zobacz) to rodzaj roweru przeznaczonego do jazdy w terenie. Są lekkie i mają nisko położony środek ciężkości.
Rowery MTB mogą być używane do dojazdów do pracy, jazdy po szlakach, jazdy na rowerze szosowym, kolarstwa górskiego, a nawet skoków w terenie. Konstrukcja roweru może się różnić w zależności od przeznaczenia.

Ramy rowerów Mtb są zazwyczaj wykonane z włókna węglowego lub stopu aluminium, dzięki czemu są bardzo lekkie i trwałe. Są również dostępne w różnych rozmiarach, aby pomieścić różnych jeźdźców.

Rowery górskie to najbardziej wszechstronny rodzaj rowerów. Wykorzystywane są do wyścigów, jazdy po szlakach, dojazdów do pracy i downhillu. Rower górski to rodzaj roweru, który został zaprojektowany do jazdy zazwyczaj w trudnym terenie, takim jak skały i korzenie. Rowery górskie zostały pierwotnie zaprojektowane do użytku na zewnątrz miast, ale później stały się popularne jako pojazdy sportowo-użytkowe na utwardzonych drogach. Jest to rower na pedały z oponami z guzkami, co zapewnia większą przyczepność na luźnej nawierzchni.

Spektrum nowoczesnych rowerów typu MTB

Rowery MTB są podzielone na trzy typy: rowery górskie cross country, rowery górskie cyclocross i rowery górskie downhill. W ostatnich latach popularność kolarstwa mtb dramatycznie wzrosła. Ma cechy, które mają ułatwić kierowcy manewrowanie w trudnym terenie, takie jak opony z guzkami, widelce amortyzowane i szersza kierownica. Rowery górskie są obecnie używane przez wiele osób na całym świecie do odkrywania różnych terenów i tras o różnym stopniu trudności.

To rower, którym możesz jeździć zarówno na szosie, jak i w terenie. Posiada widelec amortyzowany i jest wykonany z lekkiego aluminium. Rowery MTB są przeznaczone do jazdy w trudnym terenie, z amortyzowanym widelcem, szerokimi oponami i guzowatymi bieżnikami. Są również wykonane z lekkiego aluminium, co ułatwia ich transport.

Istnieje wiele różnych typów rowerów MTB, ale do najpopularniejszych należą: hardtaile, rowery górskie z pełnym zawieszeniem (FSM), rowery górskie z podwójnym zawieszeniem (DM), rowery freeride, rowery zjazdowe. Rama jest zwykle wykonana z lekkiego stopu aluminium lub włókna węglowego, a koła są zazwyczaj przeznaczone do jazdy terenowej z oponami o dużej średnicy i niskim profilu. Są zazwyczaj cięższe, trwalsze i mają lepszą przyczepność niż rowery szosowe. To, co czyni rowery górskie wyjątkowymi, to geometria ramy, która została zaprojektowana tak, aby była sztywniejsza niż rowery szosowe.

Udostępnij

O autorze