Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Rowery trekkingowe – właściwe rowery górskie

Rowery trekkingowe – właściwe rowery górskie

Choć rower górski kojarzy się z popularnym „góralem”, to właśnie rower trekkingowy znacznie bardziej nadaje się do tego nazewnictwa. Jest to rower skrojony na potrzeby górskich szlaków i otwiera rowerzystów na ekstremalne dwukołowe możliwości. Nie da się ukryć, że na rynku możemy znaleźć coraz więcej modeli od wiodących producentów, a same rowery w trekkingu cieszą się rosnącą popularnością.

Rower trekkingowy – czym się charakteryzuje?

Rower trekkingowy jest nastawiony przede wszystkim na jazdę na powierzchni miękkiej, pełnej błota i poślizgu. Nie jest to trasa prosta – jak w przypadku szosy – ale pełna nierówności i przechyleń. Definiuje to fakt, że rowery trekkingowe muszą być przede wszystkim wyposażone w odpowiednią amortyzację. Niegdyś amortyzator roweru kojarzył się z hydraulicznymi rozwiązaniami w widłach przednich roweru. Dziś, szczególnie rowery trekkingowe z oferty GoRide są wyposażone w kilka suspensorów – również w ramie oraz widłach koła tylnego.
Rower trekkingowy to również bardzo mocne hamulce i wysokiej jakości przekładnie. Rama roweru jest proporcjonalnie lekka, a kierownica posiada szeroki promień skrętu umożliwiając choćby hamowanie poprzez skręt kierownicy o 90 stopni.

opona od roweru trekkingowego

Rower trekkingowy – dla kogo?

Rower trekkingowy to opcja idealna dla osób ceniących sobie ekstremalne górskie zbocza. Wyczynowa jazda na rowerze trekkingowym wymaga co prawda siły i umiejętności prowadzącego, ale nie trzeba od razu porywać się w wysokie góry. Rowery trekkingowe doskonale sprawdzają się na dzikich trasach i wcale nie muszą wiązać się z jazdą stricte ekstremalną.

Udostępnij

O autorze