Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Porady

Czy warto posiadać buty MTB?

Czy warto posiadać buty MTB?

Mountain Terrain Bike, czyli MTB to rowery bardzo popularne w naszym kraju. Warto wiedzieć, które buty będą najlepszym wyborem do jazdy na takim rowerze.

Buty rowerowe MTB – co warto wiedzieć?

Każdy, kto chce czuć się bezpieczniej na rowerze, powinien wiedzieć jak dużą funkcję pełnią buty rowerowe MTB dostępne np na DobreRowery.pl. Buty wysokiej jakości idealnie sprawdzają się do ochrony stóp i nóg. Każdy, kto chce czuć się bezpiecznie w czasie wyczynowej jazdy na rowerze, powinien wybrać profesjonalne obuwie na rower MTB. Czemu jest to takie ważne? Jak wiadomo, jazda górska charakteryzuje się niezwykle dużą szansą na kontuzje. Buty na rower MTB utrzymują stopę w stabilnej pozycji, dzięki czemu jest ona bezpieczna. Szansa na złamanie czy zwichnięcie jest wręcz minimalna. Niezależnie od tego, które buty zostaną wybrane, można być pewnym, że możliwe będzie zabezpieczenie nóg, jakże ważnych dla każdego sportowca.

buty rowerowe mtb

Które buty na rower MTB kupić?

Na rynku dostępne są różne modele, które różnią się nie tylko jakością wykonania. Obecnie najpopularniejsze są buty SPD. Jest to system wpinania butów rowerowych w pedały. Pomysłodawcą tego rozwiązania jest bardzo popularna firma Shimano. Oczywiście takie buty są bezpiecznie i pozwalają na najbardziej efektywne przenoszenie energii z nóg na stopy i tym samym na pedały. Nosząc takie buty, trzeba być świadomym, że poruszanie się na nich jest bardzo trudne, ponieważ z podeszwy buta wystaje specjalna część, którą włożyć należy w pedały. Amatorzy rowerów MTB dzielą się na tych, którzy lubią buty wpinane, i na tych, którzy nie są ich zwolennikami. Bardzo dobrą wiadomością dla fanów MTB jest to, że istnieje bardzo duży rynek butów używanych. Taka informacja jest bardzo ważna dla osób młodych, których stopy stale rosną i konieczne jest regularne kupowanie butów rowerowych MTB, dzięki którym możliwe jest komfortowe poruszanie się w czasie jazdy.

Udostępnij

O autorze