Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Odzież i akcesoria

Którą kurtkę na rower wybrać?

Którą kurtkę na rower wybrać?

Modne ubrania dostępne są również dla fanów jazdy na rowerze. Warto wiedzieć, o które części garderoby należy najbardziej zadbać.

Kurtka rowerowa damska – którą wybrać?

Jak wiadomo, obecnie produkuje się wiele ciekawych modeli, które różnią się jakością wykonania oraz zastosowanymi materiałami. Według opinii wielu ekspertów kurtka dla rowerzysty jest wyposażeniem podstawowym. Warto mieć to na uwadze, ponieważ zawsze może okazać się, że pogoda się zmienia i nawet w ciepły dzień może zacząć padać deszcz. Taka kurtka sportowa to idealna ochrona przed deszczem. Warto kupić kurtkę wysokiej jakości, ponieważ daje to pewność, że będzie wytrzymała i sprawdzi się w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, która kurtka zostanie wybrana, warto zawsze mieć ją ze sobą. Z uwagi na fakt, że taka kurtka nie zajmuje dużo miejsca, można ją wkładać do torby i plecaka. Kurtka rowerowa to doskonały pomysł na prezent, szczególnie dla osób znanych z zamiłowania do jazdy na rowerze.

Ochrona przed deszczem i wiatrem

Oczywiste jest to, że osoba jadąca na rowerze może odczuwać dyskomfort związany z wiatrem oraz deszczem. Nawet w ciepłe lipcowe dni, pogoda może się popsuć i w czasie wycieczki konieczne będzie założenie kurtki. Jak wiadomo, nikt nie chce być chory. Odpowiednie zabezpieczenie gwarantuje kurtka rowerowa damska, która uszyta jest z materiałów, które nie przepuszczają wody. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ zapewnia ona pełnię komfortu. Najdroższe modele takich kurtek uszyte są z tkaniny, która nazywana jest GoreTex. Jest to technologia znana od lat i znalazła swoich fanów na całym świecie. Zapewnia ona bardzo wysoki poziom wodoszczelności, czyli coś pożądanego przez osoby lubiące jeździć na rowerze. Wybierając taką kurtkę, ma się pewność, że nawet duże strugi deszczu nie powstrzymają rowerzysty przed dojechaniem na miejsce.

Udostępnij

O autorze