Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Rower 20 cali z przerzutkami – czy dla sześciolatka to dobry wybór?

Rower 20 cali z przerzutkami – czy dla sześciolatka to dobry wybór?

Kiedy kupić dziecku pierwszy rower? – Każdy rodzic staje przed tym dylematem. Warto dziecko przyzwyczajać do jazdy na rowerze jak najwcześniej, np. zabierając ze sobą w fotelik lub w specjalną przyczepkę. Skorzystamy z tego zarówno my, jak i ono, spędzając czas na świeżym powietrzu.

Wybieramy pierwszy rower

Jest to zdecydowanie ważny zakup, ponieważ to na nim dziecko ma opanować naukę jazdy na rowerze. Niektóre dzieci już wcześniej korzystają ze specjalnych rowerków biegowych, które uczą równowagi i ułatwiają późniejsze próby nauki na tradycyjnym dwukołowcu. Optymalną porą jest wiek od około 18 miesiąca życia do 2 lat z hakiem. Ta decyzja jednak zawsze powinna być dostosowana do możliwości fizycznych dziecka i jego chęci. Nie zmuszajmy go, a raczej poczekajmy, aż samo będzie chciało przesiąść się na pojazd z pedałami.

Jaki rower dla sześciolatka?

Dziecko w wieku 6 lat ma już zazwyczaj bardzo dobrze opanowaną jazdę na rowerze i to najlepsza pora na dłuższe wycieczki rowerowe. Na ten wiek najlepiej sprawdzi się rower 20 cali z przerzutkami. Wygląda już zdecydowanie bardziej profesjonalnie i ma wiele dodatków podobnych jak przy rowerze rodzica, np. przerzutki, które na pewno przypadną dziecku do gustu. Rower 20 cali z przerzutkami można podarować zarówno dziecku w wieku 6 lat, jak i nieco starszemu lub młodszemu – wszystko zależy od jego wzrostu i umiejętności.

rower 20 cali z przerzutkami

Akcesoria, które ułatwią jazdę na rowerze

Warto dobrze przyjrzeć się rowerowi, na który zamierzamy się zdecydować, a także porównać co najmniej kilka modeli. Na przykład rower 20 cali z przerzutkami może posiadać obrotową manetkę, która ułatwi korzystanie z przerzutek (https://www.erowery.pl/m/90015/dla-dzieci-browerkib-20-wiek-5-8-lat). Nie mniej ważne jest wygodne siodełko, regulowana rama, a także na przykład osłona na łańcuch, która zapobiegnie pobrudzeniu i wkręceniu się nogawki podczas jazdy.

Udostępnij

O autorze