Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Odzież i akcesoria

Okulary na rower jako przydatny gadżet

Okulary na rower jako przydatny gadżet

Wielu profesjonalnych kolarzy nie wyobraża sobie jazdy bez okularów rowerowych. Okazuje się, że to małe urządzenie potrafi znacznie wpłynąć na komfort podczas jazdy. W jakim celu zakłada się okulary na rower i jakie rodzaje można zakupić?

Dobre okulary na rower

W wielu salonach rowerowych czy na stronach internetowych można znaleźć ogromny wybór okularów rowerowych. Ten gadżet jest szczególnie często wybierany przez profesjonalnych kolarzy, którzy nie wyobrażają sobie jazdy bez okularów. Dlaczego tak naprawdę zakłada się takie okulary? Otóż wbrew pozorom, rower potrafi osiągać naprawdę duże prędkości. Okulary stanowią ochronę wzroku przed podmuchami wiatru, zanieczyszczeniami czy nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Obecnie w sklepach można zakupić najróżniejsze rodzaje okularów słonecznych. Są to okulary fotochromowe, które cieszą się teraz największą popularnością. Co prawda ich cena jest zdecydowanie droższa niż w przypadku innych okularów, jednak idealnie sprawdzają się podczas jazdy. Ich ogromną zaletą jest fakt, że automatycznie ściemniają się, gdy na soczewki padają promienie słoneczne. Wyróżnić można również okulary przeciwsłoneczne czy okulary na rower szosowy (https://www.dobrerowery.pl/okulary), które świetnie sprawdzają się podczas długich wypraw.

Okulary na rower

Warto zwracać uwagę na cenę okularów, która może świadczyć o ich jakości. Czasami lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w droższe gadżety niż zakup tanich zamienników, które bardzo szybko mogą ulec uszkodzeniom. Okulary rowerowe powinny być przede wszystkim wygodne i wytrzymałe.

Udostępnij

O autorze