Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Praktyczne rowery do jazdy w mieście

Praktyczne rowery do jazdy w mieście

Dzięki niemu nie trzeba stać w korkach i denerwować się na światłach.  Nagle droga do pracy staje się miłą przejażdżką, a wstążka ścieżki rowerowej ulubioną trasą. Nie straszne mu dziury, które z gracją omija, ani kilometry żwiru czy brukowej kostki. Da sobie radę na każdej ścieżce. I w każdą pogodę. Ale żeby był niezawodny, rower musi być odpowiednio dobrany i dopasowany do użytkownika.

Rowery miejskie

W miejskiej dżungli najlepiej sprawdzi się taki, który zapewni bezpieczeństwo i komfort jazdy. Najlepiej, jeśli ma szerokie błotniki i osłonę na łańcuch. Wtedy przejażdżka w deszczu staje się fają przygodą a nie problemem z brudnymi nogawkami. W rowerach miejskich znaczenie mają też dzwonek i dobre światła– nie zawsze udaje się jechać wyznaczoną ścieżką, więc lepiej być widocznym. Warto postawić na takie modele, które mają szerokie i amortyzowane siodełko. Wygodne siedzisko pozwala utrzymać prawidłową postawę i sprawia, że jazda po nierównościach staje się niewyczuwalna.  Dużym plusem są również szosowe opony, które nawet najdłuższą trasę zamienią w lekką i przyjemną wycieczkę. Dobry rower miejski ma też miejsce do montażu wszystkich niezbędnych do jazdy akcesoriów: koszyka, sakiewki na bagażnik czy uchwytu na wodę. Tutaj można znaleźć ciekawe modele takich rowerów.

Polecane i dobre rowery miejskie

Jak dobrać rower?

Dopasowując ramę do wzrostu użytkownika. A dokładniej  mnożąc  długość nogi przez odpowiedni współczynnik. Dla rowerów miejskich wynosi on 0.63. Uzyskany wynik to rozmiar ramy. Matematyczna metoda to jednak tylko orientacyjna wskazówka. Najlepiej jest usiąść na rowerze i kawałek się przejechać. Możliwość regulacji wysokości siodełka i kierownicy pozwoli od razu wybrać najlepszy dla nas model.

Udostępnij

O autorze