Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Jaki wybrać rower szosowy?

Jaki wybrać rower szosowy?

Obecnie jazda na rowerze jest bardzo modna i staje się ulubionym zajęciem coraz szerszej rzeszy ludzi. Dla tych osób, które w pogodne dni uwielbiają pokonywać na rowerze odległe trasy polecane są przede wszystkim szosowe rowery. Jaki wybrać jednoślad, aby być w pełni zadowolonym?

Rower szosowy a bezpieczna jazda

Decyzja o zakupie roweru spędza niejednokrotnie sen z powiek wielu rowerzystom. Co prawda wybór rowerów jest na rynku ogromny, ale czasem trudno jest wybrać taki, który w stu procentach spełni nasze najśmielsze oczekiwania.

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się rowery szosowe z pomocą których każdy rowerzysta może z zawrotną prędkością poruszać się po twardym oraz stabilnym podłożu. Szosowe jednoślady są bowiem zbudowane w taki sposób, aby zapewnić każdemu rowerzyście komfortową oraz w pełni bezpieczną jazdę.

Szosowy rower idealny sprzęt do treningów

Warto jednak pamiętać o tym, że tego typy jednoślady nie sprawdzają się podczas jazdy po mieście czy na rodzinną wycieczkę do lasu po bezdrożach oraz nierównościach.

Tego typu rowery są przede wszystkim przeznaczone do wyczerpujących treningów oraz pokonywania tysięcy kilometrów na równym asfalcie.

Rama – istotny element roweru

Podczas zakupu roweru szosowego (https://www.dobrerowery.pl/rowery-szosowe) warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Najważniejszym parametrem jest bez wątpienia jego rama, która powinna być zawsze idealnie dopasowana do wzrostu użytkownika. Zarówno zbyt mała jak i duża rama, przyczyniają się do tego że jazda na rowerze nie jest zbyt komfortowa oraz przyjemna.

Początkujący kolarze mogą pozwolić sobie na zakup roweru, który posiada ramę wykonaną z lekkiego aluminium, a bardziej zaawansowani rowerzyści powinni raczej postawić na jednoślad wyposażony w ramę karbonową.

Dzięki bogatej ofercie każdy klient może wybrać rower idealny dla swoich potrzeb, który będzie służył niezawodnie przez długie lata.

Udostępnij

O autorze