Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Części do roweru

Jak zadbać o bezpieczeństwo na rowerze?

Jak zadbać o bezpieczeństwo na rowerze?

Każdy rowerzysta doskonale wie, że oprócz ogromnej przyjemności podczas jazdy na rowerze, obecne jest również znaczne ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Z tego też powodu bardzo ważne jest to, aby w odpowiedni sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie dopuścić po pierwsze do samego wypadku, a po drugie, aby zminimalizować jego negatywne efekty.

Odpowiednie oświetlenie

Kluczowe podczas jazdy na rowerze jest to, aby nie dopuścić do wypadku. Umożliwia to przede wszystkim odpowiednie oświetlenie w postaci lampek rowerowych. Lampki rowerowe (https://www.goride.pl/oswietlenie-rowerowe) powinny znaleźć się nie tylko z przodu roweru, lecz również z jego tyłu, tak aby rowerzysta był doskonale widoczny z każdej możliwej strony. Dodatkowo bardzo zaleca się, aby posiać na swoim ubraniu, czy też na innym elemencie odblaski, które jeszcze lepiej wpłyną na widoczność. Warto przy tym pamiętać, że lampki rowerowe są obowiązkowym elementem wyposażenia roweru i zwyczajnie trzeba je mieć przed wyruszeniem w drogę na rowerze.

Zabezpieczenie głowy

Niestety od czasu do czasu zdarza się taka sytuacja, że do wypadku, tak czy inaczej, dochodzi. Kluczowe w takiej sytuacji jest to, aby rowerzysta był odpowiednio zabezpieczony przed jego skutkami. Oczywiście trudno sobie wyobrazić, aby każdy zakładał pełną liczbę ochraniaczy, lecz jest jeden, który jest po prostu obowiązkowy. Mowa oczywiście o kasku, który zabezpiecza najbardziej narażoną cześć ciała, a jednocześnie najbardziej wrażliwą. Chodzi oczywiście o głowę, która koniecznie musi być wyposażona we właściwy kask, stanowiący dodatkową barierę na wypadek uderzenia.

Udostępnij

O autorze