Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Porady

Giant rowery gravelowe na rok 2020

Giant rowery gravelowe na rok 2020

Rowery typu gravel weszły na rynek przebojem i zdobywają sobie coraz szersze grono zakochanych rowerzystów. Rower zbliżony wyglądem oraz geometrią do szosówki, wyposażony w terenowe, szersze opony i bardzo uniwersalny to luka na rynku, w której producenci wyszukują nowych klientów. Marka Giant na rok 2020 proponuje kilka ciekawych modeli rowerów gravelowych z różnym wyposażeniem.

Czym właściwie jest gravel i dla kogo jest przeznaczony? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, chociaż można powiedzieć, że gravel to codzienny towarzysz podróży oraz krótkich przejażdżek. Jego szosowe geny zostały uzupełnione o funkcjonalności jazdy po drogach szutrowych, leśnych czy polnych. Słowem, otrzymujemy bardzo ergonomiczną geometrię, szerokie opony w przedziale 30-42C oraz często możliwość zainstalowania 3 bidonów, bagażnika oraz lowriderów.

eometria została przebudowana tak, aby pozycja była jeszcze bardziej komfortowa. Patrząc z boku może się wydawać, że to zwykła szosówka, która często kojarzy się z bolesnymi treningami i koniecznością adaptacji pozycji do jazdy. W praktyce gravelowe Giant rowery to bardzo wygodne jednoślady, które umożliwiają szybie przemieszczanie się zarówno po asfalcie, jak i po szutrowych drogach. Istnieje również wiele filmów w internecie ukazujących walory graveli na single trackach, aczkolwiek wiele osób w gravelach będzie upatrywać turystyczny rower, który możemy objuczyć dużą ilością sakw.

Udostępnij

O autorze