Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Wygodne torby oraz sakwy rowerowe

Wygodne torby oraz sakwy rowerowe

Do podróży na rowerze nie jest potrzebny szczególny ekwipunek, jednak pewne przedmioty mogą znacząco ułatwić podróż i przewożenie rowerem różnych rzeczy – na przykład zakupów.

Wygodne i pojemne torby rowerowe

Wielu producentów tworzy nawet bardzo duże torby na rower, o rozmiarach dochodzących do 70 litrów. Tak duże i pojemne torby pozwalają zmieścić nawet dużą ilość rzeczy czy zakupy na kilka dni.

Sakwy rowerowe mogą być montowane na bagażniku (te mają największe rozmiary i służą do przewozu największych przedmiotów), pod siodełko (w nich najczęściej przewozi się zestawy do naprawy roweru) czy do ramy (te są szczególnie przydatne osobom odbywającym długie wycieczki rowerowe lub triatlonistom, którzy w trasie sięgają po wysokokaloryczne przekąski).

Dobór odpowiedniej torby jest uzależniony od potrzeb użytkownika roweru.

Czym się kierować wybierając torbę rowerową?

Najistotniejszym parametrem toreb rowerowych jest ich nieprzemakalność. Podczas wycieczki rowerowej nigdy nie można być w 100% pewnym, że nie dopadnie nas deszcz. Nieodpowiednio zabezpieczona torba mogłaby doprowadzić do zamoczenia zawartości.

Ogromne znaczenie ma również kształt torby. Ten uzależniony jest od przedmiotów, które będą w przewożone w sakwie rowerowej. Jeśli ma ona służyć do transportowania zakupów, warto zakupić torbę na bagażnik w kształcie prostopadłościanu – zapewnia ona największą pojemność, a jej kształt umożliwia porządne ustawienie zakupów.

Udostępnij

O autorze