Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Odzież i akcesoria

Jaki wybrać kask na rower?

Jaki wybrać kask na rower?

Gdy nadchodzi wiosna, a za oknem zaczyna świecić słońce na drogach pojawia się mnóstwo fanów jazdy na rowerze. Aby mogli bezpiecznie pokonywać kilometry na swym jednośladzie powinni wyposażyć się w odpowiednio dopasowany do głowy kask na rower. Jego posiadanie potrafi skutecznie chronić głowę przed urazami w czasie nieszczęśliwego wypadku rowerowego.

Kaski rowerowe – bezpieczna jazda jednośladem

Każdy rowerzysta niezależnie od tego czy posiada rower góralski przeznaczony do jazdy po wszelkich nierównościach czy długodystansową szosówkę powinien wyposażyć się w odpowiedni kask.

Jego wybór powinien być dopasowany zawsze do potrzeb kierowcy jednośladu.Podczas wyboru warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego została wykonana jego zewnętrzna część. Godny zainteresowania jest zawsze taki kask, który został przez producenta wyposażony w twardą oraz bardzo wytrzymałą na uszkodzenia skorupę.

Niezwykle istotne jest również to z jakiego materiału została wykonana wewnętrzna część kasku. Dobrze jeśli posiada ona miękką piankę, która to zapewni użytkownikowi roweru odpowiednią cyrkulacje powietrza.

Bogata oferta kasków rowerowych

Wśród wielu oferowanych na rynku kasków można wymienić:

– kask MTB – produkt ten jest w szczególności przeznaczony do jazdy po nierównych nawierzchniach. Taki kask posiada z przodu daszek, który to stanowi dostateczną ochronę przed słońcem oraz deszczem.

– kask miejski – produkt ten jest przeznaczony do jazdy na rowerze miejskim. Wyróżnia się on nieco mniej opływowym kształtem i niezwykle ciekawym designem.

– kask szosowy – produkt ten swym kształtem nieco przypomina kask MTB, ale nie jest wyposażony z przodu w daszek. Co prawda sprzęt ten nie posiada otworów wentylacyjnych, ale wyróżnia go solidna i trwała konstrukcja.

Udostępnij

O autorze