Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Jak bezpiecznie jeździć na rowerze zimą?

Jak bezpiecznie jeździć na rowerze zimą?

Jeśli zimna nie jest zbyt sroga to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie korzystać z roweru. Pamiętać jednak należy o tym, aby się do tego odpowiednio przygotować. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Przede wszystkim dobra widoczność
Zima to pora roku, kiedy ciemno robi się już szybko. Wyjeżdżając rowerem popołudniu trzeba pamiętać, aby zadbać o to, aby być dobrze widzianym na drodze. Jest to ważne nie tylko na obszarze niezabudowanym, ale także w ruchu miejskim. Podstawa to zamontowana i sprawna lampka przednia oraz tylna. Warto wyposażyć się także w popularny odblask. Dodatkowym akcesorium może być również lampka na kasku. Ważne jest jednak, aby wszystkie lampki posiadały odpowiednią homologację. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one działać prawidłowo. Niedopuszczalne są lampki, które świecą zbyt mocno. Mogą oślepić innych uczestników ruchu.

Lampki to nie wszystko
Do bezpiecznej jazdy zimą potrzebny jest także dobry rower. Przykładem mogą być rowery Kross, które charakteryzuje wysoka jakość i stabilność. Rower może być także wyposażony w dodatkowe akcesoria zwiększające widoczność na drodze. Na okres zimowy można przykładowo założyć opony ze fluorescencyjnym bokiem. Dzięki temu rower widoczny będzie z każdej strony. Ma to istotne znaczenie podczas zmiany kierunku jazdy. Na koniec wspomnieć należy o tym, aby podczas jazdy na rowerze zawsze posiadać założony kask na głowę.

Udostępnij

O autorze