Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Odzież i akcesoria

Niezbędne akcesoria do roweru

Niezbędne akcesoria do roweru

Każdy rowerzysta doskonale wie, że jazda na rowerze, choć bardzo prosta, to jednak wymaga posiadania pewnych akcesoriów, które pozwolą wycisnąć z roweru więcej przyjemności, a często także bardziej intensywny trening. Jakie to jednak powinny być akcesoria?

Licznik rowerowy

Nie da się ukryć, że najbardziej podstawową sprawą podczas dobierania określonego rodzaju akcesoriów rowerowych, jest wybranie licznika rowerowego. Ten niepozorny sprzęt jest właściwie bezcenny podczas realizowania jazd treningowych. Dobry licznik rowerowy jest w stanie mierzyć nie tylko aktualną prędkość, lecz także przejechany dystans, przewyższenia, czy też nawet spalane kalorie, jeśli poda się mu dostatecznie dużo informacji o własnym ciele.

Uchwyty na telefon do roweru

Kolejnym bardzo przydatnym dodatkiem do jazdy na rowerze jest uchwyt na telefon do roweru. Dobrej jakości uchwyt do roweru (https://www.dobrerowery.pl/uchwyty-na-telefon) jest w stanie utrzymać np. smartfona, a to daje już właściwie nieograniczone możliwości. W końcu bez przeszkód smartfon może zastąpić nawet najlepszy licznik rowerowy. Dzięki obecności na nim odpowiednich aplikacji jest on w stanie prowadzić naprawdę zaawansowane monitorowanie przejeżdżanych tras i wkładanego w nie wysiłku fizycznego. Warto także pamiętać o tym, że można na telefonie po prostu włączyć nawigacje, a to ułatwi nawet zwykłe rekreacyjne jeżdżenie po okolicy. Nie można także zapominać o tym, że poprzez połączenie z zestawem głośnomówiącym można swobodnie odbierać i prowadzić dzięki takiemu rozwiązaniu rozmowy telefoniczne.

Udostępnij

O autorze