Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Odzież i akcesoria

Jak się ubrać na rower latem?

Jak się ubrać na rower latem?

Choć jazda na rowerze jest niezwykle prostym sportem do wykonywania, to jednak odpowiednie przygotowanie do niego już takie proste wcale nie jest. Zdecydowanie jedną z największych trudności dla mniej doświadczonych rowerzystów jest sprawa odpowiedniego dobrania odzieży na rower. W co zatem powinno się ubierać w czasie najlepszej do jazdy na rowerze pory roku, czyli w lecie?

Podstawowe błędy ubierania się na rower w lecie

Choć wydaje się, że dobranie odzieży do jazdy na rowerze to nie jest nic trudnego, to jednak w trakcie kompletowania rowerowego stroju popełnia się mnóstwo różnego rodzaju błędów.
Podstawowym z nich jest całą pewnością zakładanie na rower bawełnianej koszulki. Koszulki tego typu, choć są bardzo miłe w dotyku i wydają się wprost stworzone do jazdy na rowerze i innego typu aktywności fizycznej, to jednak wraz z poceniem się wchłaniają całą wilgoć, którą zatrzymują w sobie. Powoduje to, że koszulka staje się nie tylko bardzo niewygodna i niekomfortowa, lecz także niebezpieczna dla skóry, ponieważ powodować będzie jej podrażnienia.

Jak się powinno prawidłowo ubrać?

Kuczem zatem, gdy dobiera się odzież na rower, jest wybieranie takich koszulek, które zaprojektowane są z myślą o dużym wysiłku fizyczny. Powoduje to, że muszą być wykonane z odpowiedniego rodzaju materiału, który będzie zapewniał nie tylko odpowiedni przewiew, aby minimalizować pocenie się, lecz także nie będzie gromadził potu.

Udostępnij

O autorze