Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Części do roweru

Jazda rowerem – komfort, wygoda i bezpieczeństwo

Jazda rowerem – komfort, wygoda i bezpieczeństwo

Jazda rowerem to dzisiaj jedna z najbardziej popularnych form spędzania aktywnie wolnego czasu. Jeździmy rowerem sami i jeździmy rowerem w towarzystwie całej rodziny. Jeździmy rowerami po mieście, szosie i po górach, jeździmy spokojnie i wyczynowo. Poszukujemy wciąż rowerów wygodnych, bezpiecznych i takich, którymi jazda będzie super komfortowa.
Natomiast same konstrukcje rowerowe są wciąż nowoczesne i dają rowerzystom coraz więcej możliwości.

TŁUMIENIE DROGOWYCH NIERÓWNOŚCI

Amortyzatory rowerowe od jakiegoś czasu stały się także elementem konstrukcji rowerów miejskich. Już nie tylko montowane są w rowerach górskich, trekingowych czy szosowych. Odpowiedni rodzaj amortyzatorów resorowych doskonale tłumi wszelkie nierówności drogowe jak również resoruje. Rowery wyposażone w amortyzatory rowerowe znacznie podnoszą komfort jazdy, a ponadto oszczędzają stawy każdego rowerzysty.

RODZAJE AMORTYZATORÓW

W konstrukcjach rowerowych stosuje się różnego rodzaju typy amortyzatorów. Jedne z nich znacznie podnoszą wagę konstrukcji danego pojazdu, inne są mniej lub więcej awaryjne, a jeszcze inne amortyzują bardziej lub słabiej. Jeśli chodzi o amortyzatory rowerowe to wyróżniamy ich następujące typy;
– sprężynowe,
– powietrzne,
– olejowo – powietrzne,
– elastomerowo – sprężynowe.

Rozpiętość cen amortyzatorów jest bardzo duża, jednak planując zakup amortyzatora do roweru miejskiego powinniśmy zdecydować się na znacznie tańszą wersję amortyzatora.

Udostępnij

O autorze