Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Jaki rower do jazdy po mieście?

Jaki rower do jazdy po mieście?

Na rowerze można jeździć w różnych miejscach. Może być to teren górski, może być to droga szosowa, a także na rowerze można jeździć także w mieście. To co istotne to to, że zawsze do konkretnego typu jazdy należy wybrać odpowiedni rower. Tak jest także w przypadku jazdy po mieście.

Rower na miasto

Jazda w mieście to jazda szczególna. Jest to bowiem jazda w ruchu miejskim. Uważać należy zarówno na samochody, jak i na pieszych. Dlatego jeśli chce się jeździć w mieście warto jest do tego wybrać odpowiedni rower. Najlepszy będzie oczywiście rower miejski.

Zalety roweru miejskiego

Rowery miejskie są przede wszystkim bardzo wygodne. Wszystko za sprawą specyficznego układu ramy w tym rowerze. Powoduje on, że podczas jazdy rowerzysta jest zawsze wyprostowany. Dzięki temu plecy dużo mniej się męczą. Rower miejski ma jednak dużo więcej zalet. Jedną z nich jest fakt, iż rowery miejskie są bardzo dobrze wyposażone do codziennej jazdy po mieście. Oprócz odpowiedniego oświetlenie czy błotników posiadają one także bagażnik bądź koszt. Te elementy idealnie nadają się np. do przewożenia małych zakupów.

Wady roweru miejskiego

Rower miejski nie jest jednak pozbawiony wad. Największą z nich jest fakt, iż rower ten waży dość sporo. Zwłaszcza modele stalowe. Jest to zatem dość uciążliwe jeśli codziennie trzeba rower znosić i wnosić po klatce schodowej. Dużo lżejsze są rowery aluminiowe, jednak ich cena jest dużo wyższa. Sporą wadą jest także brak amortyzacji.

Udostępnij

O autorze