Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Zakup roweru dziecięcego – cenne wskazówki

Zakup roweru dziecięcego – cenne wskazówki

Po zakupie roweru dziecięcego warto jak najszybciej zrobić jego przegląd. Niestety bardzo często zdarza się tak, że rowery dziecięce mają słabo dokręcone śrubki, dlatego też dla bezpieczeństwa warto wszystko dokładnie sprawdzić.

Serwis sprzętu

Przy serwisie warto zadbać o to, aby fachowiec idealnie dostosował wysokość siodełka do wzrostu naszego dziecka. Warto samemu wypróbować hamulce i w razie potrzeby można je dokręcić. Po zakupie nowego rowerku dziecięcego warto sprawdzić także, czy wszystkie części są dobrze nasmarowane. Dzięki systematycznemu smarowaniu rowery dziecięce GoRide będą nie tylko łatwiejsze do prowadzenia, ale przede wszystkim będą mniej się niszczyć. Warto dokonać zakupu w profesjonalnych sklepach rowerowych, gdzie serwis jest wliczony w cenę. Jeżeli kupujemy rowery dziecięce w marketach, to warto o serwis zadbać we własnym zakresie.

Czy górski rower to dobry wybór?

Górskie rowery wśród dzieci cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale niestety nie jest to najlepszy wybór. Na rowerach górskich kręgosłup jest mocno pochylony, dlatego też lepiej gdy kierownica roweru znajduje się wyżej od siodełka. Wyprostowana pozycja jest zdecydowanie łatwiejsza do nauki jazdy małemu dziecku. Na rowerach górskich łatwiej również o wywrotkę, dlatego też na początek warto postawić na tradycyjne modele. Dla najmłodszych dzieci zdecydowanie najlepszym wyborem są popularne biegówki albo rowery trójkołowe, które po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do mody i coraz częściej można je spotkać na drogach.

Udostępnij

O autorze