Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Uniwersalny rower crossowy dla każdego

Uniwersalny rower crossowy dla każdego

Zakup roweru tylko z pozoru może się nam wydawać prosty. Oczywiście, można odwiedzić salon rowerowy i wybrać jeden z modeli w odpowiedniej cenie bez większego zagłębiania się w szczegóły. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak świadomy zakup takiego sprzętu. Na wstępie więc warto zastanowić się, do czego taki rower ma nam służyć przede wszystkim i po jakim terenie najczęściej będziemy chcieli się nim przemieszczać. Do naszej dyspozycji pozostają takie możliwości jak zakup roweru miejskiego, szosowego, górskiego, trekkingowego oraz crossowego.

Do jakich celów ma nam służyć rower?

Jeśli z zamiłowania lubimy jeździć po górzystym terenie lub też wiemy, że naszym sprzętem nie wyjedziemy poza granice miasta – wówczas możemy postawić na rower dedykowany danej nawierzchni. Jeśli jednak chcielibyśmy kupić rower uniwersalny, którym będziemy mogli wygodnie poruszać się niemalże po każdej drodze – zarówno wybrukowanej jak i polnej – wówczas najlepszą opcją są rowery crossowe.

– To, co charakterystyczne dla rowerów crossowych to duże, 28 calowe koła, która sprawdzają się na każdej nawierzchni.

– Rower ten ma charakter bardzo uniwersalny – sprawdzi się dla osób, które chcą porzucić dojazd do pracy autobusem, ale i dla każdego, kto chce jeździć na rowerze rekreacyjnie.

– Rower crossowy jest przystosowany do tego, aby móc zainstalować na nim dodatkowy osprzęt. W razie potrzeby możemy więc wzbogacić go o odpowiednie oświetlenie do jazdy nocą, a także zamontować bagażnik lub też sakwy.

Udostępnij

O autorze