Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Trening triathlonowy – technika jazdy

Trening triathlonowy – technika jazdy

Wiosenne i letnie miesiące to czas, w którym rozgrywanych jest najwięcej zawodów triathlonowych. Jeszcze kilkanaście lat temu można było z przysłowiową świecą szukać imprez tego typu. Jednak z roku na rok coraz bardziej rośnie popularność triathlonu wśród amatorów sportu w naszym kraju.

Czym właściwie jest triathlon?

Triathlon to sport dla osób o doskonałej wydolności organizmu i wszechstronnych zdolnościach. Wymagana jest w nim między innymi doskonała umiejętność pływania, szybkość biegowa oraz wytrzymałość kolarska. Niezbędny jest również sprzęt na odpowiednim poziomie – rowery triathlonowe https://www.goride.pl/triathlonowe są bowiem dostępne w różnych konfiguracjach. Osoby początkujące lepiej niech wybiorą podstawowe modele – wraz z progresem sportowym można sięgać po bardziej zaawansowany rower triathlonowy.

Najważniejsza jest technika jazdy

Przygotowując się do zawodów triathlonowych należy przede wszystkim postawić na budowanie siły mięśniowej. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że im większą wytrzymałością będzie cechował się konkretny zawodnik, tym lepsze wyniki sportowe może on osiągnąć. Jednak wytrzymałość i najwyższej jakości rower triathlonowy nie pomogą, jeżeli zawiedzie technika jazdy. Odpowiednio manewrując przerzutkami można znacznie przyspieszyć tempo jazdy zmniejszając przy tym wysiłek wkładany w pedałowanie. Warto zwrócić uwagę na to, że większość zawodów triathlonowych rozgrywana jest w bardzo zróżnicowanym terenie, w którym odpowiednia technika jazdy ma niebagatelne znaczenie.

Udostępnij

O autorze