Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru trekkingowego?

Wybór roweru jest podobny do wyboru samochodu. Należy przed zakupem dobrze przeanalizować co tak naprawdę jest potrzebne i do czego rower będzie wykorzystywany. Rower trekkingowy nie zawsze jest dobrym wyborem. Dla osób, które w większości poruszają się po łatwych trasach i największą przygodą jest dla nich wyjazd na polne drogi za miasto, zdecydowanie zadowolą się tańszym rowerem miejskim. Dla bardziej wymagających tras i podjazdów poleca się już rowery trekkingowe.

Czym rower trekkingowy różni się od miejskiego?

Dobry rower trekkingowy musi poradzić sobie w znacznie trudniejszych warunkach, dlatego też jego konstrukcja jest solidniejsza, ale jednocześnie lekka. Tego typu kombinację można uzyskać stosując ramy aluminiowe lub karbonowe. Oba typy ram świetnie sprawdzą się w rowerach trekkingowych. Różnicą w tym przypadku jest przede wszystkim cena. Ważną kwestią jest również ilość i jakość przerzutek. Oczywiście im więcej, tym lepiej. Z większą ilością przerzutek łatwiej będzie wyjechać pod górkę oraz pokonywać kolejne kilometry na równym, płaskim terenie. Nie można też zapomnieć o amortyzowanym przednim widelcu, który pomoże w utrzymaniu równowagi i amortyzacji w trudnym terenie. Jeżeli chodzi o dodatkowe akcesoria, to warto wyposażyć swój trekkingowy rower w pełny zestaw błotników, światło oraz wygodne siedzenie. Obowiązkowym elementem dla rowerzysty jest także kask i elementy odblaskowe.

Na podstawie powyższego tekstu łatwo jest stwierdzić, że wybór roweru trekkingowego nie jest taką prostą sprawą – szczególnie jeśli ma się na niego przeznaczony ograniczony budżet. Części na których zdecydowanie nie należy oszczędzać przy zakupie roweru to napęd amortyzatory, hamulce i lekka rama.

Udostępnij

O autorze