Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Sklep rowerowy online czy stacjonarny?

Sklep rowerowy online czy stacjonarny?

Zakup roweru to relatywnie spory wydatek, więc warto go dobrze przemyśleć. W sklepach stacjonarnych zazwyczaj królują dość wysokie ceny. Ponadto nie każdy ma w swojej bliskiej okolicy profesjonalny sklep rowerowy. Nie ma co się łudzić – w supermarkecie, czy też standardowym sklepie sportowym (posiadającym dział z jednośladami) nie można liczyć na modele o najwyższym standardzie. Zazwyczaj znajdują się tam po prostu sprzęty, które dobrze się sprzedają. Warto wziąć pod lupę sklep rowerowy online, na przykład https://www.zico-bike.pl/.

Co można zyskać?
Zakup roweru przez Internet powinien mieć miejsce wyłącznie w zaufanych oraz zweryfikowanych sklepach. Ceny są zazwyczaj o wiele niższe, niż w punktach stacjonarnych. Dodatkowo można liczyć na naprawdę szeroki wybór producentów i modeli. Przed dokonaniem zakupu należy jednak sprawdzić koszt wysyłki. Często jest ona mocno zawyżona, aby zrekompensować niską cenę sprzętu. Jeśli wszystko jest w porządku, można dokonać zamówienia. Finalnie można zaoszczędzić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych.

Duże ryzyko?
Wiele osób nie bierze pod uwagę zakupów internetowych, gdyż nie można zobaczyć sprzętu w rzeczywistości. Jest to szczególnie problematyczne podczas zakupu jednośladu z wyższej półki. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest obejrzenie sprzętu w sklepach rowerowych stacjonarnych, a następnie zamówienie go online. Tyczy się to oczywiście modeli, które w sieci można znaleźć w korzystniejszych cenach.

Udostępnij

O autorze