Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Odzież i akcesoria

Jasne czy ciemne koszulki piłkarskie?

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to, aby koszulki piłkarskie dobrane były w taki sposób, aby były łatwe w utrzymaniu czystości. W Polsce kluby piłkarskie bardzo często rozgrywają mecze w jasnych strojach na grząskiej mokrej murawie, gdzie nie trudno o pobrudzenie koszulek. Przed zakupem wymarzonego stroju piłkarskiego warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd i jakość wykonania, ale również na to, aby był łatwy w konserwacji.

Jasne czy ciemne koszulki piłkarskie?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele zawodników narzeka w porze wiosenno-letniej na ciemne koszulki piłkarskie, które dość mocno przyciągają promienie słońca. W czarnych koszulkach zawodnicy zdecydowanie szybciej się pocą i niepotrzebnie tracą więcej energii, która w trakcie meczu jest na wagę złota. Wybór jasnych koszulek piłkarskich jest więc bezpieczniejszym rozwiązaniem. Pamiętać należy również i o tym, że niektóre kolory strojów mają także działania przyciągające owady. Mowa tutaj przede wszystkim o żółtych koszulkach piłkarskich. Jasne kolory doskonale odbijają promienie słoneczne, ale niestety łatwo się brudzą. Ciemne koszulki z kolei przyciągają promienie słoneczne, ale za to nie widać na nich plam.

Opaska kapitana

Pamiętać należy także i o tym, że opaska kapitana musi być innego koloru niż koszulki piłkarskie. Opaska musi znacząco wyróżniać się na tle koszulki tak, aby sędziowie mogli zauważyć kapitana drużyny na boisku. W przypadku ciemnych koszulek należy wybrać oczywiście jasną opaskę, a w przypadku jasnych koszulek najlepiej sprawdzi się ciemna opaska kapitańska.

Udostępnij

O autorze