Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Odzież i akcesoria

Jak wybrać odpowiedni błotnik rowerowy?

Jak wybrać odpowiedni błotnik rowerowy?

Dobranie odpowiednich błotników rowerowych zależy w dużej mierze od rodzaju posiadanego roweru oraz trybu jazdy. Dla miejskich rowerów typu holenderskiego najlepszym rozwiązaniem będą błotniki rowerowe, które przylegają blisko koła. Są to tak zwane błotniki pełne. Zapewniają maksymalną ochronę przed błotem. Rower typu miejskiego nie jest zaś wykorzystywany do jazdy po wyjątkowo trudnym terenie, który wymaga dużej mobilności wszystkich rowerowych akcesoriów.

Błotniki rowerowe – dla kogo się przydadzą?

Dla miłośników wyczynowych ewolucji rowerowych, błotniki do roweru nie są w zasadzie w ogóle potrzebne. Przydatne okazać mogą się zaś wszystkim tym, którzy lubią wybrać się na rowerze na przejażdżkę na przykład do lasu. Na wypadach takich najlepiej sprawdzą się najprostsze konstrukcje, których demontaż jest jak najmniej skomplikowany. Pomoże to uniknąć niechcianych uszkodzeń, które mogą powstać na nierównej drodze niezwykle szybko.

Pamiętaj by błotnik pasował do Twojego roweru!

błotniki rowerowe - rzut

Bez znaczenia, na który rodzaj błotnika użytkownik zdecyduje się końcowo. Istotne jest, by sprawdzić typ mocowania wybranego błotnika oraz jego kompatybilność z posiadanym rowerem. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z porady eksperta. Można wybrać się do sklepu z rowerem i pozwolić pomóc sobie w wyborze odpowiedniego błotnika.

Udostępnij

O autorze