Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Lampka rowerowa tylna bontrager – świeć przykładem

Lampka rowerowa tylna bontrager – świeć przykładem

Dobrze widoczny rower a co za tym idzie poruszający się na nim człowiek, ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Zgodnie z przepisami rower powinien posiadać oświetlenie przednie i tylne. Dobrej jakości lampki rowerowe to nie tylko fajny gadżet, ale przede wszystkim inwestycja w bezpieczną jazdę.

Lampka rowerowa przednia

Przednia lampka, emitująca światło białe, ma za zadanie przede wszystkim oświetlić nam drogę oraz sprawić, że dla innych uczestników ruchu będziemy widoczni z daleka. Na drodze, po której poruszają się inne rowery, auta i piesi może wydarzyć się wszystko i zazwyczaj, jeśli już coś się dzieje, to dzieje się bardzo szybko. Dlatego im wcześniej będziemy widoczni dla innych, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się uniknąć kolizji. 

Na rynku dostępnych jest wiele systemów oświetlenia rowerowego. Warto przed zakupem zastanowić się nad stosunkiem ceny do jakości. Każdy system oświetlenia jest lepszy niż żaden, ale gdy dysponujemy trochę większą kwotą, warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Ciekawą propozycją jest lampka rowerowa przednia Bontrager. Ten zaufany producent ma swojej ofercie wiele różnych modeli w różnych cenach.

lampka rowerowa tylna bontrager

Lampka rowerowa tylna

Poruszając się na rowerze, niezależnie od tego, czy jest to ścieżka rowerowa, czy ulica bez wydzielonego pasa dla rowerów, jesteśmy zawsze jednym z wielu uczestników ruchu. Odpowiednie oświetlenie sprawia, że nawet w kiepskich warunkach nasza pozycja jest widoczna dla innych. Zwiększa to bezpieczeństwo wszystkich uczestników korzystających z drogi.

Zgodnie z przepisami tylna lampka powinna emitować światło czerwone. Jest to oświetlenie pozycyjne, które poprawia widoczność na drodze i pomaga określić odległość od poruszającego się roweru innym uczestnikom ruchu. Również w tym przypadku warto zapoznać się z ofertą Bontragera. Lampki rowerowe tylne Bontrager to doskonałej jakości narzędzia w przystępnych cenach.

Udostępnij

O autorze