Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Jak wybrać dobry rower dla nastolatka?

Jak wybrać dobry rower dla nastolatka?

Wbrew pozorom wybór roweru dla nastolatka nie jest skomplikowany, o ile pamiętamy o kilku podstawowych czynnikach, które mają kluczowy wpływ na to, czy przyszły użytkownik będzie zadowolony z prezentu. Warto poświęcić czas na zakup wygodnego i funkcjonalnego modelu, który będzie służył młodym rowerzystom przez długie lata. Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji o wyborze roweru dla nastolatka?

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Warto zauważyć, że w przypadku dorastających kolarzy coraz większego znaczenia nabierają różnice płciowe wynikające z budowy biologicznej. Musimy pamiętać, że chociaż dwoje nastolatków może być tego samego wzrostu, ich proporcje mogą być bardzo różne. Dziewczęta mają nie tylko szersze biodra, które wymagają szerszego siodła, ale węższe ramiona wymagają wąsko rozstawionych kierownic, aby wygodnie jeździć. Przy tym samym wzroście co chłopcy będą mieli również dłuższe wewnętrzne nogi, a ten pomiar odgrywa decydującą rolę w wyborze odpowiedniego rozmiaru kół i ramy w DobreRowery.pl.

rower dla nastolatków

Jaki rozmiar kół wybrać?

Dla mniejszych nastolatków, którym nie pasują „widelce” dla dorosłych, dobrym rozwiązaniem może być rower kategorii junior. Dlatego dobry rower dla nastolatka powinien być najpierw dostosowany do jego wzrostu. Niżsi ludzie będą się lepiej czuć na 27,5-calowych, a nawet 26-calowych kołach niż na większych 29-calowych kołach. Jest coś, o co należy się martwić poza rozmiarem kół – na przykład szerokość kierownicy. Powinien być odpowiednio dopasowany do wzrostu rowerzysty, co pozwoli uniknąć dyskomfortu podczas jazdy i znacznie poprawić panowanie nad rowerem.

Rower miejski dla nastolatka- czym powinien się cechować?

Model miejski znacznie ułatwia dotarcie rowerem do szkoły lub wycieczki rekreacyjne, np. do parku. Ten typ roweru pozwala na przyjęcie postawy nieobciążającej kręgosłupa, co jest bardzo ważne w tym wieku. Często wyposażone są w dodatkowe akcesoria takie jak kosze, błotniki czy dzwonki, które bardzo przydają się podczas jazdy w warunkach miejskich. Warto postawić na model z przerzutkami, które przydają się również do pokonywania nieco trudniejszych tras.

Udostępnij

O autorze