Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Części do roweru

Koła do roweru – sprawdź co trzeba wiedzieć przed zakupem

Koła do roweru – sprawdź co trzeba wiedzieć przed zakupem

Wybierając nowe koła rowerowe warto zwrócić uwagę na materiał z którego są one wykonane. W dużej mierze to właśnie od zastosowanych przez producenta materiałów zależy nie tylko żywotność kół, ale również komfort ich użytkowania.

Tworzywo idealne – karbon

W dzisiejszych czasach coraz więcej producentów sięga po karbon. Wbrew pozorom jest to bardzo lekki i co najważniejsze niesłychanie sztywny materiał. Osoby, które mają koła rowerowe na obręczach aluminiowych bez żadnego większego problemu mogą postawić na modele węglowe. Pamiętać należy jedynie o tym, że trzeba dokupić również specjalne okładziny w hamulcach szczękowych. Karbonowe koła przypadną do gustu przede wszystkim tym osobom, które w pierwszej kolejności cenią sobie jazdę na czas i triathlon. Wysoki profil jak łatwo się domyślić wymaga zastosowania większej ilości materiału, dlatego też aluminium z powodu dużej wagi nie jest najlepszym wyborem.

Koła karbonowe – obowiązek czy fanaberia?

koła do roweru

Karbonowe koła rowerowe coraz częściej wykorzystywane są także w MTB. Renomowani producenci rowerów coraz częściej sięgają po zdecydowanie szersze obręcze, dzięki czemu opona doskonale układa się podczas jazdy. Największą wadą kół karbonowych jest oczywiście ich wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Na szczęście koła karbonowe z roku na rok są coraz tańsze. Uważać należy także na podrabiane koła karbonowe, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych. Najlepiej dokonać zakupu u rzetelnego sprzedawcy, który może pochwalić się dobrą renomą.

Udostępnij

O autorze