Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Jakie są typy rowerów elektrycznych?

Jakie są typy rowerów elektrycznych?

Wybór roweru elektrycznego niedużo się różni od wyboru roweru tradycyjnego. Tu również wyróżniamy wiele ich typów, jednak po uzgodnieniu naszych preferencji – wybór będzie łatwy.

E-bike górski

Rowery górskie są jednymi z najpopularniejszych rodzajów rowerów. Uważane są za uniwersalne, jednak nie do końca jest to prawdą. Dzięki szerokim kołom i agresywnej geometrii są one przeznaczone głównie dla osób, które podróżują po drogach nieasfaltowych.

 E-bike Cross/Trekking

Rowery crossowe i trekkingowe różnią się głównie wyposażeniem. Rower elektryczny cross będzie mieć sportowe np. sportowe siodełko, a trekking dostaniemy przy zakupie wraz z np. pełnymi błotnikami, koszykiem, prądnicą i innymi akcesoriami przydatnymi w podróży. Ten typ o kołach 28” jest określany uniwersalnym, ponieważ nadaje się na asfalt i niewymagające leśne ścieżki.

E-bike szosowy i gravelowy

Rower przeznaczony dla jazdy po asfalcie. Jego cienkie opony nie nadają się do podróżowania po innych ścieżkach. Wymaga sportowej pozycji przy jeździe, więc sięgają po niego głównie sportowcy i amatorzy. Alternatywą dla niego jest gravel, który jest połączeniem roweru szosowego z górskim. Gravel będący rowerem elektrycznym jest w kręgu zainteresowań wielu rowerzystów, gdyż łączy najlepsze cechy roweru górskiego z szosowym. Jest on mylony z przełajówką, która ma m.in. krótszą ramę od szosy.

rower elektryczny

Rowery miejskie

Przeznaczone do pokonywania miejskiej infrastruktury. Z tego powodu rower elektryczny typu miejskiego to dobry pomysł, ponieważ jest najodpowiedniejszy do podróży do pracy, gdyż dzięki wspomaganiu nasza trasa zostanie pokonana bez wysiłku, a więc i potu. Geometria ramy w takich rowerach i gięta do tyłu kierownica to cechy, które oferują wyprostowaną i komfortową pozycję. Miejski rower to również pełne błotniki czy oświetlenie.

Udostępnij

O autorze