Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Zakup roweru wyprawowego

Zakup roweru wyprawowego

Miłośnicy sportu zacierają już ręce, gdyż wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a co za tym idzie, możliwe staną się długie wycieczki rowerowe. Jednak, aby takie wyprawy mogły mieć miejsce konieczny będzie zakup dobrego roweru wyprawowego. Jest bowiem kilka kwestii, o których trzeba pamiętać w czasie zakupu takiego sprzętu.

Jak kupić rower wyprawowy?

rower wyprawowy

Posiadanie pieniędzy to nie wszystko. Czasami prawdziwym problemem w czasie zakupów nie jest brak funduszy, ale wybór odpowiedniego sprzętu. Na co trzeba zwracać uwagę, podczas wyboru dobrego roweru wyprawowego? Przede wszystkim istotną kwestią są tutaj koła, a dokładniej mówiąc ich rozmiar. Zdarzają się bowiem przypadki, kiedy to teren jest naprawdę trudny i przejechanie przez niego może sprawiać trudności. Jak zatem wybrać dobre koła? Otóż nie powinny być one za wąskie, ani za szerokie. Optymalny rozmiar opon to 28 lub 29 cali. Dobrze przyglądać się także błotnikom, które powinny znajdować się zarówno na przednich kołach, jak i z tyłu. Warto wybierać takie rowery, które posiadają pełne błotniki. Hamulce i tarcze również powinny być odpowiednie, a najlepiej by było, jeśli będą mechaniczne.

Rower wyprawowy powinien być przede wszystkim odpowiednio wykonany i dość wytrzymały. Nie warto sugerować się tylko i wyłącznie niskimi cenami, gdyż taki sprzęt może bardzo szybko ulec awarii. Jazda na rowerze ma stać się bowiem przyjemnością, a nie czynnością, do której trzeba się za każdym razem zmuszać. Oczywiście w tym przypadku trzeba nastawić się na dość wysokie koszty zakupu.

Udostępnij

O autorze