Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Dlaczego warto zainwestować w owijki rowerowe?

Dlaczego warto zainwestować w owijki rowerowe?

Jazda na rowerze, szczególnie gdy przyjmuje ona wymiar nieco bardziej profesjonalny, a nie tylko rekreacyjny, wymaga dodatkowych akcesoriów, które znacznie wpłyną na wydajność i komfort jazdy. Jednym z takich dodatkowych elementów, które poprawią jakość jazdy, są owijki rowerowe. Dlaczego warto z nich korzystać, nawet gdy jeździmy tylko rekreacyjnie?

Większa wygoda i bezpieczeństwo

Owijki na kierownicę wykonane są z przyjemnych, miękkich i delikatnych w dotyku materiałów. Są to przede wszystkim różnego rodzaju tworzywa sztuczne takie jak pianki czy silikony. Twarde, fabryczne kierownice często są niewygodne. Gdy dłonie się pocą i ślizgają po ich powierzchni, może nam być nawet trudno utrzymać kierownicę, szczególnie podczas szybkiej i długiej jazdy. Z owijkami rowerowymi znacznie te niedogodności się niwelują. Dłonie mają zapewniony solidniejszy chwyt, znacznie lepiej trzymają się kierownicy, w mniejszym stopniu odczuwamy drgania wywołane szybką jazdą lub nierównym podłożem i jest nam po prostu znacznie wygodniej.

Owijki rowerowe jako element dekoracyjny

Tego rodzaju przydatne akcesoria dostępne są w różnorodnej kolorystyce. Niektórzy traktują je jako dodatkowy element dekoracyjny, który podnosi efekty wizualne roweru i jest wyznacznikiem określonej mody czy stylu. To oczywiście zależy już od naszych osobistych preferencji, ponieważ możemy pozwolić sobie zarówno na całkowicie neutralne i w jednym kolorze owijki na kierownicę, jak i oryginalne, kolorowe.

Udostępnij

O autorze