Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Jaki rower szosowy wybrać?

Jaki rower szosowy wybrać?

Rowery szosowe wraz z upływem czasu stały się coraz bardziej popularne. Jednocześnie z popularyzacją tych jednośladów, pojawiły się nowsze ich modele. Obecnie można je dostać w każdym dobrym sklepie rowerowym. Wybór jest jednak utrudniony, szczególnie dla początkującego rowerzysty. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, aby nie zniechęcić się szybko i czerpać największą przyjemność z treningów?

Cena zawsze ma znaczenie
Istotnym elementem jest cena. Przed zakupem należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką sumę pieniędzy chcemy przeznaczyć na rower szosowy. W tym przypadku, decyzja powinna być uzależniona od tego, jak często chcemy jeździć. Jeśli codziennie, warto przeznaczyć większą sumę pieniędzy. Tanim rowerem szosowym będzie taki w granicach 2000 złotych. Jednakże najdroższym, taki za około 10 000 tysięcy złotych, aczkolwiek nie warto kupować takiego roweru, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z kolarstwem szosowym. Warto jednak pamiętać, że w przypadku rowerów szosowych cena idzie wraz z jakością.

Rama, jako najważniejszy element
Kupując rower zawsze należy odpowiednio dopasować jego rozmiar. Następnie, warto wybrać ramę. Nader ważny jest materiał, z którego ją wykonano. Najlepsze a jednocześnie najdroższe rowery są te, których rama została zrobiona z karbonu, czyli lekkiego włókna węglowego. Alternatywną zaś są ramy wykonane z aluminium. Następnie należy kierować się rozmiarem kół, pamiętając o tym, że im większe, tym lepiej. Warto również zaczerpnąć rad sprzedawcy, aby mieć pewność, że dokonujemy dobrego zakupu.

Udostępnij

O autorze