Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Części do roweru

Cechy dobrego licznika rowerowego

Cechy dobrego licznika rowerowego

Liczniki rowerowe są chętnie kupowane przez wielbicieli jednośladów. Za ich pomocą można bowiem mierzyć pokonany dystans czy określać czas przejażdżki. 

Jak wybrać licznik rowerowy?

Godny polecenia licznik rowerowy jak choćby te od Sprint-Rowery.pl powinien być wyposażony w kilka podstawowych funkcji. Musi on zatem wskazywać aktualną prędkość czy czas i dystans wycieczki. Poza tym, dobre liczniki wskazują również dystans przebyty w ciągu roku czy od momentu montażu urządzenia na rowerze. Podczas zakupu licznika warto zwrócić również uwagę na możliwość automatycznego włączania i wyłączania urządzenia oraz jego wodoodporność. Taka opcja umożliwia użytkowanie licznika nawet w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych.   

Jakie liczniki rowerowe warto wybierać?

Liczniki rowerowe dostępne są w szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej. Mogą one wskazywać średnią prędkość, z którą porusza się rowerzysta lub prędkość maksymalną. Większość dostępnych w sprzedaży urządzeń ma możliwość obliczania dystansu oraz wskazuje temperaturę. Nie bez znaczenia jest również rodzaj podświetlania wyświetlacza. Taka funkcja przydaje się po zmroku, jednak zwykle dostępna jest w nieco droższych wyświetlaczach.   

Jakie funkcje powinny posiadać godne polecenia liczniki rowerowe treningowe?  

Liczniki rowerowe dla profesjonalistów zwykle wyposażone są w dodatkowe funkcje. Może to być na przykład pulsometr z opaską zakładaną na klatkę piersiową. Tego rodzaju funkcja stosowana jest w celu monitorowania dobrostanu rowerzysty podczas długotrwałego i intensywnego wysiłku. Kadencja to możliwość pomiaru liczby obrotów korbą, które wykonywane są w trakcie minuty. Tego rodzaju funkcja może być dostępna zarówno w przypadku liczników przewodowych, jak i produktów bezprzewodowych. Kolejną przydatną funkcją stosowaną w dobrej jakości licznikach jest pomiar wysokości, na której znajduje się kolarz. Warto rozważyć również zakup urządzeń wyposażonych w pomiar mocy czy liczników, które mają możliwość przesyłania zapisanych danych do telefonu lub komputera. Takie informacje ułatwiają analizę oraz planowanie treningów. Licznik okrążeń dostępny w wybranych urządzeniach pozwala na porównywanie osiągów na zadanej trasie. Godnym polecenia rozwiązaniem jest zakup licznika, który może być podłączany do różnych rowerów. Tego rodzaju urządzenia są wyposażone w specjalne podstawki oraz wykrywają rower, do którego zostały podpięte. Licznik może podczas jazdy zliczać dane z jednego roweru lub sumować osiągi z dwóch rowerów.  

Na jakie inne funkcje liczników warto zwrócić uwagę?

Jednoślady mogą być wyposażone w GPS i zapisywanie śladu trasy. Tego rodzaju funkcje są przydatne podczas jazdy w trudnym i nieznanym terenie. Podczas wyboru i zakupu licznika warto również zwrócić uwagę na możliwość łączenia urządzenia z telefonem przez Bluetooth. Nie bez znaczenia jest również wygląd licznika. Powinien on być starannie wykonany. Poszczególne elementy muszą być starannie spasowane, a licznik powinien być wyposażony w czytelny wyświetlacz. Musi być on obsługiwany w prosty i intuicyjny sposób.

Udostępnij

O autorze