Targi Rowerowe

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru i części rowerowych?

Rowery

Przygotuj rower na nowy sezon

Przygotuj rower na nowy sezon

Piękna pogoda tylko zachęca do wycieczek rowerowych. Coraz liczniejsze ścieżki rowerowe sprawiają, że jako środek lokomocji, do pracy czy szkoły wybieramy właśnie rower. To czasami znacznie szybszy i wygodniejszy transport, niż komunikacja miejska.

Przegląd

Kiedy rower praktycznie pół roku stoi nieużywany, myślimy, że nic się z nim nie dzieje. A to nieprawda. Nieużywany, odstawiony w najdalszym kącie piwnicy czy garażu, wymaga serwisowania. Możemy zająć się tym sami, lub skorzystać z pomocy specjalisty, takie usługi oferuje nawet zwykły sklep rowerowy kraków – kliknij. Jeżeli jednak chcemy zająć się tym sami, oto kilka rad.

Po pierwsze, mycie

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, najpierw należy wyczyścić rower. Na pewno zebrało się na nim sporo kurzu i pajęczyn, a może jeszcze jakieś błoto z zeszłorocznych wypraw. Do tego wystarczy ściereczka i wiaderko z wodą i odrobiną płynu.

Drobne prace

Następnie trzeba sprawdzić dokładnie stan swojego roweru. Czy nie pojawiły się różne pęknięcia spawów, luzy zawieszenia, czy rdza. Warto zwrócić uwagę na przerzutki i linki, czy aby tam nie ma usterek. Kolejno należy rozebrać rower i odpowiednio wyczyścić i nasmarować wszystkie części łożyskowe. Dlatego jeśli się na tym nie znasz, lub nie posiadasz sprzętu do takich prac, lepiej zleć tę pracę profesjonalistą, Wtedy masz pewność, że twój rower jest w pełni sprawny i nie musisz obawiać się o awarię podczas przejażdżki..

Udostępnij

O autorze