Odzież i akcesoria

Jak się ubrać na rower latem?

Posted on in Odzież i akcesoria

Choć jazda na rowerze jest niezwykle prostym sportem do wykonywania, to jednak odpowiednie przygotowanie do niego już takie proste wcale nie jest. Zdecydowanie jedną z największych trudności dla mniej doświadczonych rowerzystów jest sprawa odpowiedniego dobrania odzieży na rower. W co zatem powinno się ubierać w czasie najlepszej do jazdy na rowerze pory roku, czyli w lecie?

Podstawowe błędy ubierania się na rower w lecie

Choć wydaje się, że dobranie odzieży do jazdy na rowerze to nie jest nic trudnego, to jednak w trakcie kompletowania rowerowego stroju popełnia się mnóstwo różnego rodzaju błędów.
Podstawowym z nich jest całą pewnością zakładanie na rower bawełnianej koszulki. Koszulki tego typu, choć są bardzo miłe w dotyku i wydają się wprost stworzone do jazdy na rowerze i innego typu aktywności fizycznej, to jednak wraz z poceniem się wchłaniają całą wilgoć, którą zatrzymują w sobie. Powoduje to, że koszulka staje się nie tylko bardzo niewygodna i niekomfortowa, lecz także niebezpieczna dla skóry, ponieważ powodować będzie jej podrażnienia.

Jak się powinno prawidłowo ubrać?

Kuczem zatem, gdy dobiera się odzież na rower, jest wybieranie takich koszulek, które zaprojektowane są z myślą o dużym wysiłku fizyczny. Powoduje to, że muszą być wykonane z odpowiedniego rodzaju materiału, który będzie zapewniał nie tylko odpowiedni przewiew, aby minimalizować pocenie się, lecz także nie będzie gromadził potu.